معامله ی بزرگان ، مایکل پچر: شایعه ای واقعا احمقانه !

مایکل پچر لقب یک شایعه احمقانه را برای این خبر برگزید. شاید جالب باشد که برای مرجع این خبر باید سری به شرق آسیا و شاید جزیره ی کوچک کره بزنیم. طبق شایعاتی که احتمالا از یک روزنامه کره ای نشئت می گیرد ، Nexon غول بازی های سوشیال و رایگان پیشنهاد خرید EA را داده است!
 
MK Business News روزنامه ی کره ای از پیشنهاد جدید Nexon به EA مبنی بر تصاحب تمام اموال این شرکت خبر می دهد. البته این شایعه بازتاب بسیاری را در خبرگزاری های صنعت بازی های ویدئویی به همراه داشته است. طبق گفته ی VG247 سهام Nexon در حال حاظر در حدود 8.1 بیلیون دلار قیمت گزاری شده است و این در حالیست که سهام EA در حوالی 5.2 بیلیون دلار تخمین زده می شود. به همین دلیل عده ای از خبرگزاری ها توانایی Nexon را در خرید کامل EA قطعی می داند ولی مایکل پچر نظر جالبی را اعلام می نماید. او علاوه بر احمقانه خواندن این شایعه با شش دلیل توانایی Nexon و پیشنهاد دفتر ژاپن این شرکت برای خرید EA را زیر سوال می برد. مایکل پچر معتقد است با پولی که Nexon در بازار مالی امروز خود جریان داده است به هیچ عنوان قادر به خرید سهام الکترونیک آرتز، آن هم به صورت نقد نمی باشد! مخصوصا با توجه به شرایط امروز EA و احتمال رد مبلغ 30 دلار برای هر سهم توسط سهام داران ارشد آن! پچر در مورد دیگر به از دست دادن کنترل مدیریت مالی Nexon توسط مدیر عامل این شرکت اشاره می کند و باید توجه داشت این فرد بیشترین سهام شرکت کره ای را در حدود 50 درصد، تحت تسلط خود دارد و این کار را برای او مشکل تر می کند. از سوی دیگر پچر مدیریت Nexon در اداره اموال EA را ناکارآمد و بی تجربه می داند و احتمال ترک مدیران ارشد این ناشر بزرگ صنعت بازی های ویدئویی را قریب الوقوع می خواند. در ضمن با توجه به اوضاع کنونی و درآمد EA احتمال نمی رود مسئولین الکترونیک آرتژ به این راحتی شرکت را واگذار کنند و از سوی دیگر بعید است این شرکت کره ای بتواند خود را در مدت زمانی به این کوتاهی چهار برابر نسبت به قبل بزرگتر نماید.
 
متن اصلی نظرات پچر را در اینجا ببینید.
 
مطمعنا شایعه ی بالا هم نکات مثبتی را به همراه دارد و هم در بر گیرنده ی واقعیت های ناخوشایندی می شود. طبق حرف هایی که از گوشه کنار به گوش می رسد این معامله در صورت صحت می تواند بسیار تکان دهنده ظاهر شود و توازن قدرت را در بازار به هم بریزد. از سوی دیگر از نطر خود من این معامله با پول شناور امروز شرکت کره ای و مدیریت آن غیر ممکن به نظر می رسد. به هر حال با وقوع این شایعه سهام EA سود خوبی را به خود دید و نشان داد حتی شایعه این معامله بسیار تاثیر گذار است ، شاید بهتر است بگویم این معامله همان کسب و کار غول هاست ! البته نظرات کاربران فرم ها و واکنش خبرگزاری ها نسبت به شایعه اخیر قابل توجه بود، مخصوصا سایت محافظه کار Game Spot و بعضی کاربرانش که رسما آرزوی نابودی EA را کرده اند !! این شایعه برای EA بد نشد، هر سهم این شرکت به خاطر این خبر، بالای 6 درصد افزایش ارزش داشت! و شاید این ارزش سهام ثابت بماند.
 
خبر Game spot
 
خبر VG247 
 
خبر Joystiq
 
و این روزنامه ی خبر ساز
 

/ 0 نظر / 9 بازدید